AZ ENERGIÁID VÉDELME
2026-06-23
Minden interakció hatással van ránk érzelmileg
AZ ENERGIÁID VÉDELME
Sokan fel sem fogják, hogy mi történik valójában egy beszélgetés során. Nem mindig csak szavak cserélődnek. Minden interakció hatással van ránk érzelmileg, mentálisan és néha fizikailag is. Sokkal jobban vesszük fel a hangulatot, a stresszt, a feszültséget és az érzelmeket, mint azt a legtöbb ember gondolná.
Amikor valaki folyamatosan panaszkodik, kipakolja a problémáit, vagy ugyanazt a káoszt hozza minden beszélgetésbe, utána kimerültnek érezheted magad. Nehéznek, szorongónak, frusztráltnak vagy fáradtnak és sokszor nem tudod megmagyarázni miért.
Ez nem arról szól, hogy másokat hibáztatunk azért, mert küzdelmeink vannak. Néha mindannyiunknak szüksége van a támogatásra. De van különbség aközött, hogy segítesz valakinek cipelni egy terhet egy pillanatra, vagy minden egyes nap hordod helyette. Ha mindig te vagy az, akihez mindenki rohan, végül a saját energiaraktárod fog kiürülni.
Lehetsz könyörületes anélkül, hogy mindent magadba szívnál. Meghallgathatod anélkül, hogy mások fájdalmát magadra vennéd. Mélyen tőrözhetsz velük anélkül, hogy problémáikért a felelősséget átvállalnád. Túl sok embernek tanították meg azt, hogy a szeretet feláldozza önmagát. Nem kell így lennie.
Figyelj oda arra, hogyan érzed magad az interakciók után. Vannak, akik inspirálnak, békét és energiát hagynak maguk után. Másoktól kimerültnek érzed magad. Ez a tudatosság számít. Ez az egyik legtisztább jel, amit valaha kapni fogsz.
Időbe telik az újrakezdés. Menj ki. Ülj csendben. Imádkozz. Meditálj. Lélegezz. Mozgasd a tested. Tölts időt olyanokkal, akik visszaöntenek beléd. Bármi is segít abban, hogy visszatérj önmagadhoz, legyen rendszeres gyakorlás.
A te fényedet sosem szabadott volna mindenki más viharának felemészteni. Védd meg. Tiszteld meg. Vállalj felelősséget a saját jólétedért, mert ezt senki más nem fogja megtenni helyetted.
Zachary Fisher


