AMENNYIBEN ÉRTÉKESNEK ÉS HASZNOSNAK TALÁLOD
AZ ANGYALFORRÁS ÍRÁSAIT KÉRLEK TÁMOGASD A MUNKÁNKAT.

KÖSZÖNÖM :) TÁMOGATOM!

EMÉSZTŐRENDSZERI PROBLÉMÁK

2022-11-05

LELKI OKAI

emészt - ő.jpg

 

Jelenleg sok embernél a fizikai test szintjén meglehetősen erőteljesen indult be  az emésztőrendszer tisztítulásának folyamata. Ez a közeljövőben az étkezési szokások alapvető változását, testtömeg-felesleg csökkenését vagy az elfogyasztott élelmiszer jobb emészthetőségét eredményezi, ezért teszem közzé ezt az írást. 

 

Emésztőrendszeri problémák lelki okai

 

Az emésztés a világ anyagi benyomásainak feldolgozása, melynek során a szervezet különbséget tesz hasznos és haszontalan anyagok között, s kiválasztja az emészthetetlen anyagokat. Ezért főként az önmagunkkal és a világgal való kapcsolatunk, de még az étkezés körülményei is befolyásolják normális működését.

Az emésztőrendszer kapcsolatban áll a köldök közelében levő energiaközponttal, ilyképpen az önmagunk és másokkal szembeni viszonyunk nagyban közrejátszik az egészségében. A két szélső véglet azok, akik szinte csak a karrierjükre koncentrálnak és önmaguk áll a középpontban, és azok, akik szinte mindenről lemondanak mások javára.
De idejárul a félelem hatása is különböző dolgokkal kapcsolatban. Például az új dolgoktól, szokatlan helyzetektől, az alkalmatlanságtól, vagy folyamatos stresszhelyzetek miatt. Mind a túlzott teljesítménykényszer, mind a lemondás és reménytelenség káros folyamatokat indíthat el az emésztőrendszerben.


FÜGGŐSÉGEK, TÚLZÁSOK, KAPCSOLAT AZ ÉTELEK TÍPUSA ÉS A MUNKAVÉGZÉS KÖZÖTT


Ezek függőségekhez vezethetnek, mint túlzott evés, dohányzás, alkohol fogyasztás, vagy gyógyszerek. Azonban ezek csak elterelik az embert, hogy szembenézzen a valódi problémával. Az emésztőszervi problémákkal küszködő emberek gyakran túlzásokba esnek az élet egyes területein, így pótolva az alacsonyabb önbecsülésből eredő hiányérzetüket.
Az étvágytalanság az élet élményeinek, s önmagunk visszautasítása. Valamit nem fogadunk el önmagunkban, ami talán a gyermekkorra visszavezethető, s ezért az életet sem engedjük oly mértékben érvényesülni, mint az minket megilletne. Az elhízás pedig egyfajta „védőöv”, külsődleges védelem a személyiségünket érhető támadások ellen. A biztonságtudat gyengülése, az életbe és saját magunkba vetett hit gyengülése elősegíti a kialakulását.
Egyesek túl sokat vállalnak, sokat dolgoznak, mások a szórakozást viszik túlzásba, vannak, akik folyton az anyagiakat halmozzák, és sosem elég, megint mások folyton bizonyítani akarnak, és mindenféle őrültségben benne vannak. Az édességek iránti erős vágy pedig a szeretetéhség testi szintű megnyilvánulása. Érdekes megfigyelés, hogy a sok gondolkodással járó munkát végzők inkább a sós ételeket kívánják.
A visszafogott, könnyű, már-már ízmentes, lágy ételeket fogyasztók kerülik az újdonságot, nehézségeket, másokkal való konfrontációt. Ezzel szemben az ínyencek, akiket mindenféle ízesítés és fűszer, valamint erős, csípős ételek izgalomba hoznak, szinte vágynak az újra, az élettől is új és új ingereket, élményeket várnak el.
Egy másik megfigyelés szerint összefüggés figyelhető meg a keményebb és puhább ételeket kedvelők, valamint a problémákkal szembeni hozzáállásuk között. Előbbiek inkább kerülik, míg utóbbiak valósággal szembe mennek vele, igénylik, hogy kihívásokat kelljen megoldaniuk.

 

GYOMOR PROBLÉMÁK LELKI OKAI


Áttételesen a gyomor veszi fel a kívülről érkező benyomásokat, a megemésztendő dolgokat. A befogadás szerve, amely begyűjti, s feldolgozza a testi-lelki tápanyagokat. A gyomorbetegek nem tudják a gondjaikat, problémáikat, konfliktusaikat tudatosan megoldani, visszafojtják, vagy éppen túlzottan hevesek, szinte tüzet okádnak.
A gyomorbántalmak a félelmek kifejezői is, az egyén tart az ismeretlentől, az újtól és a váratlan helyzetektől. Akik sokszor kerülnek feszült, izgalmas helyzetekbe, ahol helyt kell állniuk, sokkal nagyobb valószínűséggel lesznek gyomor problémáik.
Ha valaki a dühét, haragját nem képes kiadni, lenyeli, ez gyomorsavként jelenik meg, amely a nyelőcsőbe áramlik. Ha a félelmek, aggódások, önmagunkon való tépelődés erősödik, ez gyomorégésben nyilvánul meg.
Gyomorfekély esetén a külső hatások és problémák feldolgozása helyett az egyén a saját gyomorfalát emészti meg. Nincs elegendő önbizalma a küzdelem felvállalásához, inkább mások kedvében jár. Itt egy olyan folyamat történik, amit az egyén nem képes megoldani és megszabadulni sem tőle. A beteg belső harca saját korlátaival, meggyengíti a gyomor regenerálódó képességét.
A túlzott versengés és stressz gyengíti a gyomor természetes védekező képességét. A túlzásba vitt felelősségvállalás sem jó, de a feladatmegoldó képesség fejlesztése, a kihívások megoldása segít megerősíteni az egészségét. Az olyan pozitív érzések, mint az öröm, ellazulás, sikerélmény, boldog kapcsolatok és a szeretet megnyilvánulásai, nagyon kedvező hatással vannak a gyomor állapotára.


BÉLPROBLÉMÁK LELKI OKAI


A bélproblémák többnyire az elengedéssel kapcsolatosak, az egyén sokszor fél otthagyni a múltat, gondolatban is. Másfelől a vékonybél működése inkább a tudatos gondolkodással, a vastagbél a tudatalattival kapcsolódik. A hasfájás egy belső félelem, amikor valaki nem bízik saját képességeiben. Az ellazulás, relaxáció segít. Bélgyulladások esetén a bátor fellépés, valamint a szükséges, és szükségtelen dolgok szétválasztása az életben lényeges.
A vékonybél problémák a kritikussággal, vagy annak teljes hiányával is összefüggenek. A félelem jelenléte erős hatással van erre a szervre. Az elutasítástól való félelem, és a bűntudat, önvád is közrejátszhat, mely belső érzékenységgel jár, ami kivetül a vékonybélre.
Míg a vékonybél a hasmenéssel, a vastagbél inkább a székrekedéssel kapcsolatos. Ha valaki ragaszkodik a dolgokhoz – különösen az anyagiakhoz – ez gyakran nyilvánul meg ebben. Egyben félelem a tudatalatti lelki tartalmának napvilágra kerülésétől.
Vastagbél gyulladás esetén az egyén fél megvalósítani önmagát, nem vállalja fel saját személyiségét. Közrejátszik ebben az aggodalom, negatív élmények, mások túlzott elvárásai. Egyben önnön lelkesedésünk elnyomása, az előrehaladás meggátolása, személyiségünk természetes megnyilvánulásának visszafogása. A megoldás az elengedés, és a jövőbe tekintés, élni az élettel.


HASNYÁLMIRIGY GYULLADÁS LELKI OKAI


A hasnyálmirigy segít a kellemes érzésekkel és szeretettel kapcsolatos táplálékainkat feldolgozni. Van aki túlzott gondoskodást, más kevesebb szeretet kap, s ez értetlenséget, sőt feszültséget válthat ki, ami kihatással van a hasnyálmirigy egészségére.
A cukor a szeretettel, az élet édességével összefüggő anyag, a cukorbetegség esetén a szeretetre való vágy és annak befogadóképtelensége okozza az ellentmondást. A sok csalódás megkeseredettséghez vezet, az egyén előbb-utóbb elutasító lesz, esetleg haragtartó.
A cukorbeteg gyakran visszafogja magát, dédelgeti régi fájdalmait, s azon sóvárog, mi lett volna, ha másként alakulnak a dolgok. A cukorbeteg is szeretetre vágyik, de igazán aktívan nem meri átélni, megvalósítani, nem tudja hogyan adjon szeretetet, így az „átmegy” rajta.
A hasnyálmirigy az energiák felszabadításával, az élet édességének elfogadásával összefüggő szerv. A cukorbeteg nem meri magát teljes mértékben átadni az érzéseknek, de tudat alatt mégis a beteljesedésre vágyik. Könnyen elkeseredik, és nem látja meg az élet szép oldalát a maga teljességében.
A hasnyálmirigy gyulladásos egyén mérges az életre, mert már nem adja meg a szokott, vagy elvárt örömöket. De a mi feladatunk, hogy saját magunknak is megadjuk ezeket, tudva, hogy megérdemeljük. Ha megértjük, hogy semmi sincs ellenünk, és nem kényszer az élet, sokat segíthet a rendes működés helyreállításában.
Cukorbetegség esetén meg kell tanulni nemet mondani, nem kell elfogadni minden kellemetlen helyzetet, ezzel szemben fontos a megnyílás az élvezetek és az érzelmek megélése számára.


EPE PROBLÉMÁK LELKI OKAI


Epeproblémák – különösen gyulladás és epekő – esetén, megkeményednek az energiák. Az egyén nem engedi természetes negatív reakcióit, dühét megnyilvánulni, kényszerhelyzetben van, így az epegörcs által a szervezet segít, hogy megtörténjen, aminek meg kell történnie.
A régi dolgok miatti bánkódás, vagy mások iránti rosszallás keserűséghez, ezzel együtt epeproblémákhoz vezethet. Nem véletlen, hogy az epefolyadék is keserű, s a számunkra keserű dolgokból keletkező indulatok, érzések elfojtása helyett felismerésükre, feldolgozásukra van szükség.
Elfojtás helyett eltökéltség kell, hogy megéljük és megemésszük a mindennapi ingerek kevésbé kellemes részét, és tudatos megértéssel vállaljuk, megoldjuk. Amennyiben ezt nem tesszük meg, és hagyjuk, hogy a sértettség, harag felgyűljön, „odabent égjen”, akkor ezzel megnő az epekő kialakulásának esélye.
Az epeproblémák társulhatnak egy adott személyhez, vagy a családhoz, egyfajta függés, amikor a ragaszkodás miatt vissza vannak tartva a természetes érzelmi reakciók. Ezek a belső frusztrációk és elégedetlenségek az epe elzáródásához, gyulladásához és epekövekhez vezethetnek.


EMÉSZTŐRENDSZERI PROBLÉMÁK LELKI MEGOLDÁSAI


Egyensúlyt kell kialakítani az önmagunknak szerzett öröm, és másokkal való gondoskodás közt. Vagyis kellő önbecsüléssel rendelkezni, s másoknak adni, de nem kényszerből, vagy tartozás érzésből, hanem örömből. Fontos vállalni önmagunkat, s az élettel járó kötelezettségeket.
A befogadás, elfogadás és a lemondás, elengedés közötti helyes középút megtalálása lényeges. Ahelyett, hogy vélt, vagy valós sérelmek, visszafojtott harag miatt szenvednénk, éljük meg az élet szép, édes, kedves oldalát, és élvezzük az általa nyújtott örömöket.


Ahelyett, hogy szembe szállnánk azzal, ami már van, jobb megérteni, feldolgozni, megbeszélni, kifejezni és átélni, így elengedve mindazt, amit el kell, és megélni mindazt, ami jár. Önmagunk megerősítése szuggesztióval, önfejlesztéssel és feladatok megoldásával, erősíti emésztőrendszerünk ellenálló képességét.
Sokkal fontosabb személyes képességeinket, önérzetünket, pozitív hozzáállásainkat fejlesztenünk, mint az anyagi javakat hajszolni, vagy valamilyen eltérítő tevékenységbe menekülni. Az önelfogadás és a másokkal szembeni jó viszony harmonikus kialakításával elkerülhetjük az emésztőrendszer betegségeit.

 

 


Forrás: 
https://balance-life.club/emesztorendszeri-problemak-lelki-okai/