Az emberi agy felépítése - Hórusz szeme
2018-11-03
Figyeljük meg az ősi egyiptomi ábrázolások adta hasonlóságokat
Kép forrása: Pinterest.com
A sólyom kitűnő látásáról ismert, ezért méltán hordozza magával a képi gondolkodás, a szárnyaló képzelet szimbolikáját is.
Figyeljük meg az ősi egyiptomi ábrázolások adta hasonlóságokat! A köztiagy, az agy középső része tartalmazza az álmok, a meditatív állapot és a vizuális gondolkodásmód alapját képező tobozmirigyet.
Elölnézetből egy hármashalom. A köztiagy a két agyfélteke között sólyom alakot formál.
Az agy (más néven agyvelő; ógörögül ἐγκέφαλον, enképhalon, „a koponyában”) a gerincesek központi idegrendszerének a koponyaüregben elhelyezkedő része.
A mellékelt ábrán jól tanulmányozható az emberi agy keresztmetszete és az egyiptomi szimbólum, a Hórusz szem formai hasonlósága. Vajon az egyiptomi, ősi civilizáció többet tudott agyunk működéséről időszámításunk előtt 3000 évvel? Érdekes a feltevés és mélyen elgondolkodtató…
A sólyom "látóaggyal" rendelkezik. Figyeljük meg az ősi egyiptomi ábrázolások adta hasonlóságokat!
A talamusz, az agy középső része tartalmazza az álmok, a meditatív állapotok és a vizuális gondolkodás alapját képező tobozmirigyet.
Az epitalamusz a tobozmirigy szárában található mag (Nucleus habenularis). A tobozmirigy (glandula pinealis; corpus pineale) egy kis, kúp alakú képlet, amelyet a tobozmirigy szára (habenula) a köztiagyhoz rögzít. Hátrafelé nyúlik, így a középagy hátsó felszíne mögött fekszik.
A legősibb, középső részt köztiagynak és hüllőagynak is nevezik.
Az agy eme területei most a foton öv erős fényáradata miatt, igen erőteljese aktíválódnak, életre keltve a bennünk szunnyadó multidimenzionális képességeket.
Miket nevezünk multidimenziós képességeknek?
- A hallás, a látás, az érzékelés spektrum-határok kitolódása.
- Tudatalatti információ áramoltatás képessége.
- A testi öngyógyító-folyamatok akadálytalan működtetésének a képessége.
- A test oxidációs folyamatainak, vagyis az öregedésnek a lelassílására való képesség.
- Rendkívüli módon erősödik a felelősségvállalás képessége.
- Ember által elérhető közelségbe kerül az Egyetemes Tudástár, így kialakul a teremtéshez szükséges információk lehívásának a képessége.
- A természeti erőkkel összhangban való lét képessége.
Milyen hatásai lehetnek az új képességek kialakulásának?
- A tudatalattival történő együttműködés felerősödése.
- Óriási felismerések nyomán az emberi kapcsolatok ugrásszerű javulása.
- Az elkülönültség érzését felváltja a közösségtudat.
- Erősödik a biztonságérzet, megszűnik a félelem, a stressz..
- Az egyén rálel az Isteni Tervében kijelölt útjára, rátalál a szenvedélyére.
- Hosszantartó egészséges,hosszabb életkor, öregedés lassulása stb..
"A tobozmirigy, mint az észlelés eszköze
Ha a kereső ember irányulása elmélyül, és emiatt belső vezérfonala megerősödik, a külvilág eseményei egyre kevésbé befolyásolhatják életútját. Egy világosabb, semlegesebb állapot fejlődik ki, amely mégis nagyon élő és éber. A pineálisz, vagy tobozmirigy ebben a folyamatban kulcsszerepet játszik. Bizonyos ezoterikus kijelentések szerint az ember a korábbi világperiódusokban „egyszemű” lény volt; érzékszervként csak a tobozmirigy működött. A szemek, ahogyan ma ismerjük őket, később alakultak ki. Az emberi involúció folyamán a tobozmirigy lassanként elvesztette jelentőségét és visszafejlődött.
Az alvás és ébrenlét ritmusában azonban a pineálisz még mindig fontos szerepet tölt be, mivel ez egy „fényérzékeny” szerv. A recehártyára vetülő fény, többek között ehhez a „belső órához” is utat talál. A beeső fény a tobozmirigyben gátolja a melatonin nevű hormon termelését, míg más hormonokra, melyek a nappali életben fontosak, serkentőleg hat. A fény kihunyásakor melatonin termelődik, és álmosak leszünk.
Az érzékszervek, a gondolkodási képességhez hasonlóan, utat biztosítanak azon energiák számára, melyek a különböző központok vagy csakrák által hatnak. A tobozmiriggyel kapcsolatban álló csakra a legfontosabb. Az ezoterikus irodalomban a pineáliszt harmadik szemnek is nevezik. Mivel külső szemeinkkel közvetlen kapcsolatban áll, a szemek sugárzásának segítségével mindig a kereső ember által járt út kihatásait mutatja.
Kép forrása: Pinterest.com